Barion Pixel

Tudástár

Káros tartalmat láttál a TikTokon? Jelentsd be!

2023. szeptember 8.
Káros tartalmat láttál a TikTokon? Jelentsd be!

A TikTok és a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány közösen lépnek fel a fiatalok biztonságáért a TikTok Community Partnership programjának keretében.

A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány 1993 óta működteti Magyarországon a 24 év alatti fiatalok számára ingyenesen és név nélkül elérhető lelkisegély-vonalat, évente átlagosan 40-45.000 megkeresést fogadunk telefonon és online. Megkeresésőink között sok olyan fiatal, szülő és tanár is van, akik valamilyen online tartalommal kapcsolatban szeretnének információt vagy segítséget kérni.

Azok a TikTok felhasználók, akik a fiatalokra káros vagy veszélyes tartalommal találkoznak a platformon (például online zaklatás, gyűlöletbeszéd, gyermekpornográf tartalmak, erőszakos vagy akár öngyilkosságra buzdító videók, a kortárs szexuális bántalmazás valamely formája), már nem csak a TikTok moderátorainak jelezhetik ezt, hanem a Kék Vonalhoz is fordulhatnak, ha úgy érzik, hogy a tartalom kezelésében vagy eltávolításában segítségre van szükségük. Az alapítvány a TikTokkal együttműködésben segít a videó minél hamarabbi vizsgálatában és eltávolításában. 

Olyan videó bejelentését várjuk, amelyet:

  • magyar TikTok profil hozott létre és káros lehet egy 18 év alatti fiatalra,
  • nem magyar TikTok profil hozott létre, de a hazai fiatalok körében terjed / trendingel és káros lehet 18 év alattiakra,
  • és a TikTok platformján már bejelentésre került, de további segítségre van szükség a tartalom kezeléséhez vagy eltávolításához.

Fontos! Azokat a videókat nem tudjuk kezelni, amelyek a TikTok saját platformján még nem lettek bejelentve. Ezt legelső lépésként mindenképpen meg kell tenni, és megvárni, hogy a TikTok moderátorai reagálnak-e a bejelentésre. A TikTok moderátoroknak való bejelentéshez ezen a linken található segítség. 

Ha a TikTok moderátorai valamilyen oknál fogva nem reagáltak ésszerű időkereteken belül a bejelentésre, akkor a Kék Vonal segítségével kiemelt figyelmet tudunk szentelni a károsnak vélt videónak. 

A Kék Vonal elérhetőségei: 

Körzetszám nélkül, országosan, a nap 24 órájában hívható ingyenes telefonszámok: 

116-111: 24 év alatti fiataloknak

116-000: fiatalokért aggódó felnőtteknek

Email elérhetőség: 

A www.kek-vonal.hu/igy-segitunk/emil oldalon való regisztráció szükséges az EMIL nevű anonim email platformra, ahol akár névvel vagy név nélkül is lehet bejelentést tenni.

További cikkeink a témában:

Szakmai anyagok – e-learning játék, módszertani anyagok, óravázlatok:

A Kék Vonal mindig itt van, hogy meghallgasson és támogasson téged. Bármikor felveheted a kapcsolatot a velünk! Ha beszélgetnél vagy kérdéseid vannak a témával kapcsolatban, így érsz el minket:

  • Ha 24 év alatti vagy, hívd a 116-111-es számot
  • Ha 24 év feletti vagy, és aggódsz egy fiatalért, hívd a 116-000-ás számot
  • Emailben: regisztrálj a weboldalunkon, és írj az EMIL nevű zárt és biztonságos, anonim levelező rendszerünkben.
  • Chaten: regisztrálj a weboldalunkon, és bármely nap 13-21 óra között csetelj akár név nélkül az ügyelőinkkel.

A Kék Vonal 1993 óta segíti a bajba jutott gyerekeket és az értük aggódó felnőtteket. Ha 24 év alatti fiatal vagy és beszélgetni szeretnél valakivel a problémáidról, hívd a 116-111-es számot! Ha elmúltál már 24 éves, és aggódsz egy fiatal biztonságáért, akkor pedig keress minket a 116-000-ás számon. Együtt biztosan találunk megoldást!

Ha érintett vagy a fenti témában, vagy aggódsz valakiért és nem tudod kihez fordulhatnál, írj nekünk vagy hívj minket a 116 111-es díjmentesen hívható telefonszámon!
Szülőnek lenni kihívás. Ha aggódsz gyermeked miatt, és nincs kivel megoszd a vele kapcsolatos aggodalmaidat, hívd a Kék Vonalat a a 116 000-s díjmentesen hívható anonim számon, keressünk együtt megoldást.
Szakemberként, segítőként sem kell egyedül maradnod a megterhelő érzésekkel! Lényeges, hogy te is tudj arról beszélni, ha megvisel egy fiatal helyzete. Ha szükséged lenne valakire, akivel közösen tudsz gondolkozni egy fiatal érdekében, fordulj te is bátran a Kék Vonalhoz! Hívj minket a 116 000-s díjmentesen hívható anonim számon.

Hasznos tippek és infók

Interjú – Deliága Éva, Felelős Felnőtt kampány
Interjú
#megküzdés

Interjú – Deliága Éva, Felelős Felnőtt kampány

Deliága Éva okleveles pszichológus, integratív gyermekterapeuta, tanácsadó szakpszichológus, fókusz tréner, pszichodráma asszisztens. Több, mint egy évtizede foglalkozik családokkal, nyújt tanácsadást szülőknek és…

Deliága Éva okleveles pszichológus, integratív gyermekterapeuta, tanácsadó szakpszichológus, fókusz tréner, pszichodráma asszisztens. Több, mint egy évtizede foglalkozik családokkal, nyújt tanácsadást szülőknek és praktizál gyermekpszichológusként. Érdeklődése fókuszába…

Van segítség! - e-learning játék felnőtteknek
E-learning
#öngyilkosság
#megküzdés
#stressz
#önsértés
#segítő beszélgetés

Van segítség! - e-learning játék felnőtteknek

A játék célja, hogy segítsen a szülőknek, szakembereknek, hogy idejében felismerjék, ha egy fiatal lelki problémákkal vagy depresszív gondolatokkal küzd, és segítségre…

A játék célja, hogy segítsen a szülőknek, szakembereknek, hogy idejében felismerjék, ha egy fiatal lelki problémákkal vagy depresszív gondolatokkal küzd, és segítségre van szüksége.

Mentori kézikönyv kortárs segítő programhoz
Tanári útmutató (pdf)
#megküzdés
#egészséges kapcsolatok

Mentori kézikönyv kortárs segítő programhoz

Hogyan használjuk a kortárs segítés módszertanát a kellemes és biztonságos iskolai légkör megteremtése és fenntartása érdekében? Hogyan indítsunk és mentoráljunk kortárs segítő…

Hogyan használjuk a kortárs segítés módszertanát a kellemes és biztonságos iskolai légkör megteremtése és fenntartása érdekében? Hogyan indítsunk és mentoráljunk kortárs segítő csoportot?

Szökés otthonról
Cikk
#megküzdés

Szökés otthonról

Néha érezheted úgy magad, hogy az egyetlen lehetőséged az, ha elmenekülsz otthonról. Mindig van azonban másik lehetőség!

Néha érezheted úgy magad, hogy az egyetlen lehetőséged az, ha elmenekülsz otthonról. Mindig van azonban másik lehetőség!

Hogyan segíts felnőttként?
Videó
#stressz

Hogyan segíts felnőttként?

A Fontos vagy! projekt célja az, hogy segítsen a lelki problémákkal vagy depresszív gondolatokkal küzdő fiataloknak abban, hogy idejében felismerjék, ha segítségre…

A Fontos vagy! projekt célja az, hogy segítsen a lelki problémákkal vagy depresszív gondolatokkal küzdő fiataloknak abban, hogy idejében felismerjék, ha segítségre van szükségük. A felnőttek játékos e-learning felületen tanulhatnak a lelki/mentális problémák figyelmezte…

Hogyan beszélgess gyerekekkel a videójátékokról?
Cikk
#hogyan beszélgess

Hogyan beszélgess gyerekekkel a videójátékokról?

Manapság egyre több időt tölthetnek a gyerekek képernyő előtt. Kíváncsi vagy, hogy mit csinál ilyenkor? Aggódsz, hogy hová vezethet ez? Adunk néhány…

Manapság egyre több időt tölthetnek a gyerekek képernyő előtt. Kíváncsi vagy, hogy mit csinál ilyenkor? Aggódsz, hogy hová vezethet ez? Adunk néhány tippet arról, hogyan beszélgess gyerekekkel a videójátékokról.