CIKKEK
Serdülőkori depresszió – Honnan tudom, ha depressziós vagyok?
Időnként bárki érezheti magát szomorúnak vagy feldúltnak. A depresszió viszont mélyebb, hosszabb ideig tart, és befolyásolhatja a gondolatainkat, érzéseinket és cselekedeteinket.
Hogyan birkózz meg egy szakítással?
Nem minden kapcsolat tart örökké. Néha a dolgok egész egyszerűen nem működnek, így szakításhoz vezetnek.
Étkezési zavarok és testkép
Kiemelt témáink áprilisban: étkezési zavarok és testkép.
Hogyan őrizd meg az egészséges, pozitív testképed?
Az interneten található képek nem a valóságot tükrözik, fontos, hogy ne azokhoz mérd magad.
A testképzavar a fiúkat is érinti
Amikor a testképzavarról beszélünk, elsőként a lányok jutnak az eszünkbe, és hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy ez a probléma érintheti a fiúkat is.
Serdülőkori depresszió, önbántás, megküzdés
Kiemelt témáink februárban: serdülőkori depresszió, önbántás, megküzdés.
Online biztonság és mentális egészség, online bullying
Kiemelt témáink februárban: online biztonság, cyberbullying, digitális detox.
Káros tartalmat láttál a TikTokon? Jelentsd be!
Ha már bejelentettél a TikTokon egy olyan videót amely káros lehet a fiatalokra, de további segítségre van szükséged, jelentsd be a Kék Vonalnál!
Hogyan csökkentsd a központi írásbeli felvételivel kapcsolatos izgalmadat?
20 hasznos tipp ahhoz, hogy hogyan csökkentsd a felvételivel kapcsolatos izgalmadat.
Stressz, szorongás, évkezdés
Januári kiemelt témánk: kamaszkori stressz, szorongás illetve az évkezdéshez, felvételihez kötődő feszültség kezelése.
30 tipp a jobb közérzetért
Jó úton haladsz, ha szeretnél többet törődni magaddal. Módszerek, tippek, amelyek segítségével a mentális egészséged és jólléted bajnokává válhatsz.
Együtt élni a veszteséggel – mi segít a gyászban?
Mi segít a gyászban? Az alábbi gyakorlatoknak nem az a célja, hogy félretedd a veszteséget, vagy hogy „túl legyél rajta”, hanem, hogy segítsenek jobban érezni magad.
Hogyan segíts egy gyászoló barátodnak?
A gyásszal való megküzdésben egy jó barátnak is nagy szerepe lehet. Cikkünkből megtudhatod, hogyan segíts gyászoló barátodnak..
Egyedül érzed magad? Íme néhány módszer a magány leküzdésére
Cikkünkben arról olvashatsz, hogy mit jelent a magány és hogyan győzd le ezt az érzést és mit tehetsz hosszútávon a magány ellen.
Hogyan reagálj az online bántalmazásra?
A Safer Internet Day-hez kapcsolódva a Kék Vonal Ifjúsgi Tanácsadói (KVITT) is összegyűjtöttek néhány ajánlást, hogy hogyan reagálj az online bántalmazásra.
Online bántalmazás STOP! Mondj nemet a cyberbullyingra!
Cikkünkben megismerheted az online bántalmazás jelentését, szereplőit és formáit. Valamint megtudhatod, hogy min mennek keresztül a bántalmazás áldozatai.
Serdülőkori stressz, és a stressz kezelése
Mi a stressz? Honnan tudom, ha stresszes vagyok? Mi segíthet? Kihez fordulhatok? Cikkünkből megtudhatod!
Mi az a grooming?
Kevesen ismerik a grooming fogalmát, pedig nagyon sok fiatallal megtörténik, hogy egy felnőtt ártó szándékkal próbálja becserkészni őket online.
Hogyan segíts, ha egy barátod öngyilkos akar lenni
Mit tehetsz, ha egy barátod öngyilkos akar lenni? Összeszedtük neked a legfontosabb gondolatokat, amelyek segíthetnek túljutni a legnehezebb időszakon.
Mi az a „digitális detox”?
Digitális detoxnak nevezzük azt, amikor egy időre felhagysz telefonod, számítógéped, tévéd, játék konzolod vagy más digitális eszközöd használatával.
A Covid és az iskolakezdés
Ebben a cikkünkben Kék Vonal kamasz tanácsadóinak tippjeit olvashatjátok a sikeres központi felvételihez, kifejezetten a Covid kapcsán.
Gyermekjogok – Milyen jogok illetnek meg?
Olyan cikkeket és információkat gyűjtöttünk össze neked, amelyekből megismerheted a téged megillető jogokat, azaz a gyermekjogokat, ha 18 éven aluli vagy.
Öngyilkosságot követő gyász
Nehéz a halál és az emberi mulandóság témájáról nyíltan beszélni. Cikkünkben összegyűjtöttünk pár hasznos gondolatot az öngyilkosság utáni gyásszal kapcsolatban.
Hogyan lépj közbe, ha valaki segítségre szorul
Tudod mit kell tenni, ha látsz valakit, akinek segítségre van szüksége? Most bemutatunk pár lehetőséget arra, hogyan tudsz hatékony segítség lenni.
Egészséges kapcsolatok
Néha nehéz eligazodni a kapcsolatok világában. Honnan lehet tudni, ha egy kapcsolat ‘egészséges’, vagyis hogy érdemes benne maradnod? Onnan, hogy több boldogságot hoz az életedbe, mint feszültséget. Mik az egészséges kapcsolat jelei?
Testi változások a kamaszkorban
A testünk a fizikai része annak, akik vagyunk. A részünk, amit mi és mások is minden nap látunk. A testi változások kamaszkorban pedig teljesen normális velejárói a testünk fejlődésének.
Beleegyezés
2016-ban megdöbbentő eredményt hozott a nemi alapú erőszakról készített Eurobarometer-vizsgálat: a magyarok 47 százaléka úgy nyilatkozott, hogy bizonyos körülmények között a szexuális érintkezés a másik fél beleegyezése nélkül is elfogadható.
Ciki hogy még nincs barátom / barátnőm?
A kamasz közösségekben nagyon nagy a csoportnyomás, ami miatt sokan úgy érzik, hogy elkéstek valamivel. Mit kell tudnod minderről?
Mi az a cyberbullying?
Sajnos sok fiatallal történt már olyasmi, hogy egy csúnyább szakítás után az ex barát/barátnő megpróbált visszaélni a kapcsolat során neki küldött intim, ruhátlan képekkel.
Drogok
A kamasz közösségekben nagyon nagy a csoportnyomás, ami miatt sokan úgy érzik, hogy elkéstek valamivel. Mit kell tudnod minderről?
Fogamzásgátlás
Nincs olyan téma, amelyről több tévhit keringene a fiatalok körében, mint a fogamzásgátlás! Mi az, amit mindenképpen tudnod kell?
Az eltűnés
Ha a családod vagy a barátaid nem tudják, hol vagy, lehetséges, hogy eltűntnek fognak nyilvánítani
Szökés otthonról
Néha érezheted úgy magad, hogy az egyetlen lehetőséged az, ha elmenekülsz otthonról. Mindig van azonban másik lehetőség!
Menstruáció: fontos tudnivalók
Mikor fog megjönni? Milyen érzés a menstruáció? Sok ehhez hasonló kérdés érkezik a Kék Vonalhoz is. Így összegyűjtöttünk néhány fontos tudnivalót a menstruációval, a személyes higiéniával és a premenstruációs szindrómával (PMS) kapcsolatban.
Szexuális irányultság és nemi azonosság
Van néhány fogalom, amit érdemes tisztába tenni. Olvasd el a cikket a szexuális irányultságról, nemi azonosságról!
Mi az az internetes zaklatás?
Az internetes zaklatás egy olyan jelenség, amikor valaki a technológiát használja fel arra a célra, hogy bántson, fenyegessen, bosszantson, irányítson vagy zaklasson egy másik embert.
Kortársnyomás és beilleszkedés
Gyakran érezheted úgy, hogy az osztálytársaid, barátaid rá akarnak beszélni valami olyan tevékenységre, ami számodra kellemetlen, vagy amivel nem értesz egyet. Lehet, hogy a többiek mind azt csinálják, te mégsem akarod megtenni, és ezért nyomást gyakorolnak rád, cikiznek, kiközösítenek. Ezt hívjuk kortársnyomásnak, amit nagyon sokan tapasztalhattok.
Barátok támogatása
Amikor egy barátunk szomorúnak és szokatlanul csendesnek tűnik, lehet, hogy nem értjük mi történik vele, és aggódunk miatta.
Randiszabályok a családban
Előfordulhat, hogy te és a szüleid/gondviselőid másképp gondolkoztok a randizásról vagy arról az emberről, akivel találkozni szeretnél. Íme néhány tipp, hogyan menedzseld az ismerkedésről és a párkapcsolatról szóló családi beszélgetéseket.
Flörtölés
Miért fontos téma a flörtölés? A fiatalok életében fontos az ismerkedés, így ezzel kapcsolatban sok, olykor nem egyértelmű, akár veszélyes helyzet adódhat. Mire figyelj?
Kapcsolati erőszak
Sokszor a felnőttek sincsenek tisztában a kapcsolati erőszak fogalmával, és lehetséges következményeivel. Kamaszként, fiatal felnőttként pedig még nehezebb felismerni azokat a helyzeteket, amelyek már nem elfogadhatóak, és tudni, hogy mikor érdemes segítséget kérni, és hogyan.