CIKKEK
Grooming
Nincs olyan téma, amelyről több tévhit keringene a fiatalok körében, mint a fogamzásgátlásról! Mi az, amit mindenképpen tudnod kell?
Biztonságos szex
A biztonság és a szexuális úton terjedő betegségek megelőzése nagyon fontos témák.
Ciki? Nem ciki?
A kamasz közösségekben nagyon nagy a csoportnyomás, ami miatt sokan úgy érzik, hogy elkéstek valamivel. Mit kell tudnod minderről?
Egészséges kapcsolatok
Néha nehéz eligazodni a kapcsolatok világában. Honnan lehet tudni, ha egy kapcsolat ‘egészséges’, vagyis hogy érdemes benne maradnod? Onnan, hogy több boldogságot hoz az életedbe, mint feszültséget. Mik az egészséges kapcsolat jelei?
Cyberbullying
Sajnos sok fiatallal történt már olyasmi, hogy egy csúnyább szakítás után az ex barát/barátnő megpróbált visszaélni a kapcsolat során neki küldött intim, ruhátlan képekkel.
Drogok
A kamasz közösségekben nagyon nagy a csoportnyomás, ami miatt sokan úgy érzik, hogy elkéstek valamivel. Mit kell tudnod minderről?
Fogamzásgátlás
Nincs olyan téma, amelyről több tévhit keringene a fiatalok körében, mint a fogamzásgátlásról! Mi az, amit mindenképpen tudnod kell?
Az eltűnés
Ha a családod vagy a barátaid nem tudják, hol vagy, lehetséges, hogy eltűntnek fognak nyilvánítani
Szökés otthonról
Néha érezheted úgy magad, hogy az egyetlen lehetőséged az, ha elmenekülsz otthonról. Mindig van azonban másik lehetőség!
Menstruáció: fontos tudnivalók
Mikor fog megjönni? Hogyan fogom ezt kezelni? Milyen érzés? Sokak tesznek fel ehhez hasonló kérdéseket a Kék Vonalon a menstruációval kapcsolatban. Ezért összegyűjtöttünk néhány fontos tudnivalót a menstruációval, a személyes higiéniával és a premenstruációs szindrómával (PMS) kapcsolatban.
Mi az a „digitális detox”?
„Digitális detoxnak” nevezzük azt, amikor egy időre felhagysz telefonod, számítógéped, tévéd, játék konzolod vagy más digitális eszközöd használatával.
Szexuális irányultság és nemi azonosság
Van néhány fogalom, amit érdemes tisztába tenni. Olvasd el a cikket a szexuális irányultságról, nemi azonosságról!
Internetes zaklatás
Az internetes zaklatás egy olyan jelenség, amikor valaki a technológiát használja fel arra a célra, hogy bántson, fenyegessen, bosszantson, irányítson vagy zaklasson egy másik embert.
Kortársnyomás és beilleszkedés
Gyakran érezheted úgy, hogy az osztálytársaid, barátaid rá akarnak beszélni valami olyan tevékenységre, ami számodra kellemetlen, vagy amivel nem értesz egyet. Lehet, hogy a többiek mind azt csinálják, te mégsem akarod megtenni, és ezért nyomást gyakorolnak rád, cikiznek, kiközösítenek. Ezt hívjuk kortársnyomásnak, amit nagyon sokan tapasztalhattok.
Barátok támogatása
Amikor egy barátunk szomorúnak és szokatlanul csendesnek tűnik, lehet, hogy nem értjük mi történik vele, és aggódunk miatta.
Beleegyezés
2016-ban megdöbbentő eredményt hozott a nemi alapú erőszakról készített Eurobarometer-vizsgálat: a magyarok 47 százaléka úgy nyilatkozott, hogy bizonyos körülmények között a szexuális érintkezés a másik fél beleegyezése nélkül is elfogadható.
Randiszabályok a családban
Előfordulhat, hogy te és a szüleid/gondviselőid másképp gondolkoztok a randizásról vagy arról az emberről, akivel találkozni szeretnél. Íme néhány tipp, hogyan menedzseld az ismerkedésről és a párkapcsolatról szóló családi beszélgetéseket.
Flörtölés
Miért kell egyáltalán beszélni a flörtölésről? Mert a fiatalok életének nagy részét teszi ki az ismerkedés, és ezzel kapcsolatban sok, olykor nem egyértelmű, vagy akár veszélyes helyzet adódhat. Mire figyelj?
Erőszak
Sokszor a felnőttek sincsenek tisztában a kapcsolati erőszak fogalmával, és lehetséges következményeivel. Kamaszként, fiatal felnőttként pedig még nehezebb felismerni azokat a helyzeteket, amelyek már nem elfogadhatóak, és tudni, hogy mikor érdemes segítséget kérni, és hogyan.