HÍREK
Évzáró gondolatok 2020 végén a Kék Vonalból
2020 nem csak a Covid19 koronavírus járvány éve volt, hanem a járványhoz, és a járvány okozta korlátozásokhoz való alkalmazkodás éve is világszerte, így a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány működésében is.
Az online marketing és a gyermekvédelem – Interjú a Marketing21 Ügynökséggel
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány közösségi média kampányainak hirdetését, és a Google Ads kampányaink profi beállítását is pro bono vállalta el a Marketing21 Online Marketing Ügynökség.
A vállalati felelősségvállalás ereje – Interjú a Comnicával
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány a közösségi médiában kért segítséget segélyvonalai működtetéséhez a pandémia berobbanásakor, a Comnica pedig pár óra leforgása alatt reagált erre egy pro bono szolgáltatással.
Cukrosbácsik az interneten: a grooming jelensége az online térben minden gyereket fenyeget
A grooming során a rosszindulatú felnőttek tudatosan tévesztik meg a gyerekeket, tinédzsereket online. Az Igényes Férfi Magazin interjúja a Kék Vonallal.
Ez más mint a filmeken: Így tűnik el több ezer gyerek Magyarországon 2020-ban is
Magyarországon 2020 november másodikáig összesen 15.398 körözést adtak ki eltűnés miatt kiskorúakra. A Pénzcentrum interjúja a Kék Vonallal.
Sajtóközlemény – Fontos vagy! projekt a fiatalkori öngyilkosság megelőzéséért
A Fontos vagy! projekt célja az, hogy segítsen a lelki problémákkal vagy depresszív gondolatokkal küzdő fiataloknak abban, hogy idejében felismerjék, ha segítségre van szükségük.
Fokozza a kamaszok depresszióját a karantén
Módszertani anyagunk azt segíti, hogy a szakemberek akár egy iskolai közösségbe is be tudják hozni a stressz, megküzdés, depresszió és öngyilkosság témáját. A Pesti Hírlap interjúja a Kék Vonallal.
„Halálvágy sem kell hozzá” – még mindig sok a fiatalkori öngyilkosság Magyarországon
A befejezett öngyilkosságot elkövetők sem akartak feltétlenül meghalni, csak valamit nem bírtak tovább elviselni. A Magyar Narancs interjúja a Kék Vonallal.
A gyerekekkel szemben elkövetett szexuális bántalmazásról
A szexuális bántalmazás, a szexuális abúzus sokféle alakot ölthet. Mit tehetsz, ha gyanús jeleket észlelsz? A WMN Magazinban jelent meg a Kék Vonal szakmai vezetőjének írása.
Kevés gyerek fordul felnőtthöz, ha a neten zaklatják
A válaszadó gyerekek 60%-át csúfolták már neten – ez derült ki abból az online felmérésből, amelyet a cyberbullying elleni #nemvagyegyedül kampány során készítettünk.
Sztárok lépnek fel a netes bántalmazás ellen – a #nemvagyegyedül kampány
A kampány üzenete, hogy a netes bántalmazásnak áldozatul eső gyerekek felismerjék: nincsenek egyedül a problémáikkal és könnyen elérhető a segítség.
Kampány indul a cyberbullyingban érintett gyerekek támogatására
A kampányhoz idén is csatlakoznak hírességek, akik a saját közösségi média platformjaikon juttatják el az üzenetet a fiataloknak: baj esetén hívják a 116 111-es számot.
Sajtóközlemény az Eltűnt Gyermekek Világnapjának alkalmából
Az egészségügyi veszélyhelyzet különösen nagy kihívást jelent azoknak a fiataloknak, akik számára az otthon vagy a nevelőotthon nem jelent biztonságos környezetet.
Továbbra is a nap 24 órájában elérhető a gyerekek lelkisegély-vonala
A gyerekek és a fiatalok a megváltozott hétköznapokban is éjjel-nappal hívhatják a 116-111 Lelkisegély-vonalat és változatlanul elérhetők online szolgáltatásaink is.
Ajánlás a kortárs erőszakról szóló tudósításokhoz
A bántalmazás elkövetőjét és áldozatát ábrázoló felvételek személyiségi jogokat sértenek, és növelik a sértett szenvedéseit.
Sajtóközlemény – A lelki egészség világnapja, október 10.
A testi-lelki egészség megőrzése mindenkinek alapvető emberi joga – de a gyerekek jogérvényesítéséhez a felnőttek közbenjárására van szükség.
Van, hogy elég a meghallgatás is… Az Öngyilkoság Megelőzésének Világnapja
A Kék Vonal kiemelt feladata az öngyilkosság-prevenció. Gyakran már a meghallgatás is segít oldani azt a tudatállapotot, amely végzetes is lehet.