Tavaly átlagosan napi négy esetben számoltak be a minket megkeresők őket érő bántalmazásokról. Átlagosan minden nap egyszer számoltak be a fiatalok szexuális abúzusról, 700 esetben fizikai és 1550 beszélgetésben hangzott el az érzelmi bántalmazás is. Lelkisegély-szolgálatunk adatai is azt támasztják alá, hogy a legtöbb sérelem a családon belül éri a gyerekeket, illetve a legmélyrehatóbb, legpusztítóbb hatása a szülők, illetve az elsődleges gondozók által megvalósult bántalmazásnak, elhanyagolásnak van.
Ezen aggasztó tapasztalatok miatt is örültünk a Fővárosi Önkormányzat megkeresésének, melyben egy közös kampány megvalósításra invitáltak minket. Projektünk keretében szeretnénk minden felnőtt figyelmét felhívni arra, hogy a gyermekkor sajnos nem mindig felhőtlen, nincs megérdemelt pofon és a gyerekek sok esetben nem kérnek maguktól segítséget. Egy gyerek sem szabad, hogy egyedül maradjon a bajban! A gyerekek biztonsága közös felelősségünk.
Hogyan tudhatsz meg többet a kampányunkról?
- Edukatív és figyelemfelhívó plakátjainkkal Budapest tömegközlekedési megállóiban és a járműveken is találkozhatsz
- Gyere el a Városháza Parkba június 24. és július 24. között és tekintsd meg plakátkiállításunkat
- Hallgasd meg a Kék Vonal szakmai vezetőjével Reményiné Csekeő Borbálával készült podcast epizódot a Budapest Te meg Én oldalán.
- Kampányunk üzeneteit itt is elolvashatod
Ha 24 év alatti vagy és segítséget kérnél, de nem tudod, hogy kihez fordulj, akkor hívj minket a 116-111-es telefonszámon.
Ha felnőtt vagy és aggódsz egy gyerekért, tárcsázd a 116-000-át. Keressünk együtt megoldást!