Sajtóközlemény – Fontos vagy! projekt a fiatalkori öngyilkosság megelőzéséért
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány idén egy különleges, és komplex szakmai alapokon nyugvó projekttel készült az Öngyilkosság Megelőzés Világnapjára.
A Fontos vagy! projekt célja az, hogy segítsen a lelki problémákkal vagy depresszív gondolatokkal küzdő fiataloknak abban, hogy idejében felismerjék, ha segítségre van szükségük.
A fiatalok egy játékos e-learning felületen tanulhatnak a lelki/mentális problémák figyelmeztető jeleiről, és arról is, hogy hogyan kérjenek segítséget, ha bajban érzik magukat.
Az e-learning anyagot kiegészítő módszertani útmutató, illetve a részletes óravázlatok pedig azoknak a felnőtteknek a számára (pedagógusoknak, gyerekekkel vagy fiatalokkal foglalkozó szakembereknek) nyújtanak eligazítást, akik hatékonyabban szeretnének kommunikálni a stresszről, megküzdésről, lelki problémákról és az öngyilkosság megelőzés témájáról a fiatalokkal.
A szeptember 10.-én 14h-kor kezdődő webináriumunkon szeretettel várunk minden érdeklődő, felelős felnőttet, és elsősorban minden olyan gyerekekkel és fiatalokkal foglalkozó szakembert, akiket érdekel az e-learning anyag használata, és szeretnék a saját munkájukba beépíteni az öngyilkosság megelőzéshez használható módszertant, amely ingyenesen elérhető lesz az alapítványon keresztül.

Előadók:
– Táler Orsolya, Kék Vonal ügyvezető
– R. Csekeő Borbála, Kék Vonal szakmai vezető
– Rimóczi Tamás, Kék Vonal szakmai vezető helyettes
A webináriumon való részvétel szintén ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy aki szeretné megismerni a Fontos vagy! projektet, az alábbi linken regisztráljon:
https://www.eventbrite.com/o/kek-vonal-gyermekkrizis-alapitvany-31079728781
Az esemény linkjét emailben kommunikájuk a webinárium előtti napon.
A fiatalok számára szóló e-learning anyagot készítették:
Rubinovich Eszter – animációk, ötlet
Libor Laura – narráció
Jakab Máté – arculat
Urbán Kata – tananyagfejlesztő
Ha beszélgetni szeretnél, hívj minket! 116-111
További sajtóhírek:
Cukrosbácsik az interneten: a grooming jelensége az online térben minden gyereket fenyeget
A grooming, azaz behálózás során a felnőttek tudatosan tévesztik meg a gyerekeket, tinédzsereket az internet arctalanságának segítségével, hogy aztán önös céljaik elérésére valamilyen formában kihasználják a gyermeket. Szülőként tisztában kell lenned a jelenség...
Ez más mint a filmeken: Így tűnik el több ezer gyerek Magyarországon 2020-ban is
Magyarországon 2020 november másodikáig összesen 15 398 körözést adtak ki eltűnés miatt kiskorúakra. Ez azonban nem jelent 15 ezer eltűnést, mert a statisztika a körözések számát mutatja, így ha egy gyerek 100-szor szökik el egy évben - mert van ilyen is -, arra...
Fokozza a kamaszok depresszióját a karantén
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány 25 éve működtet több platformon elérhető lelkisegély szolgálatot. Nemcsak az öngyilkos gondolatokkal, depresszióval küzdő fiatalokkal foglalkoznak, hanem a bántalmazott gyermekekkel is. Céljuk, hogy minden gyermek biztonságos...