Visszanézhető online képzések

Lehet másképp! Az öngyilkosság megjelenése a kötelező irodalomban
BővebbenHogyan lehet úgy feldolgozni kötelező irodalmi műveket, hogy abban az öngyilkosság-prevenció is kiemelt szempont lehessen a klasszikus műértelmezés mellett?

Hogyan kísérheted szakemberként a gyerekek gyászát?
BővebbenMinden fontos veszteséget, egy halálesetet, szülők válását, költözést, szakítást, vagy egy jelentős kudarc élményét is természetes, hogy gyász követ.

Lehetőségek a fiatalkori öngyilkosság megelőzésében
BővebbenMagyarországon közel egy osztálynyi fiatal követ el öngyilkosságot évente. Idáig eljutni általában egy hosszú folyamat végpontja, és ezen az úton az érintett teljes környezete tehet a megelőzésért. A fiatalok biztonságáért, lelki jóllétéért a pedagógusok és az iskolákba…

Stressz és krízishelyzet hatása a gyerekekre, fiatalokra
BővebbenA járványügyi helyzet nemcsak a felnőtteket, hanem a gyerekeket és fiatalokat is megviseli. Segélyvonalainkon is egyre több hívást fogadunk olyan gyerekektől, akik aggódnak a szeretteikért, vagy épp a digitiális oktatás nehézségeivel, a szociális izoláció, a barátok hiá…

Krízisek és veszélyhelyzetek kezelése telefonon és online
BővebbenAz Alapítvány segítői gyakran találkoznak krízis és veszélyhelyzeti hívásokkal, illetve online megkeresésekkel. A 116-111 Lelkisegély-vonal természetéből adódóan évente nagyságrendileg 1000 hívásban jelennek meg öngyilkossági gondolatok, melyek kezelésére ebben a leckéb…

Segítő beszélgetés online (chat, illetve e-mail)
BővebbenA második leckében az emailes kapcsolattartás sajátosságairól, és az azonnali válaszadást igénylő, chaten történő konzultációk jellemzőiről hallhatnak a hallgatók. Az online történő konzultációk során a telefonon támpontot nyújtó hangot is elveszítjük, de megosztjuk tap…

Segítő beszélgetés, konzultáció telefonon
BővebbenAz első leckében a résztvevők az Alapítvány alapértékei mentén ismerkedhetnek meg többek között a telefonos segítő beszélgetés eszközeivel, lépéseivel. Kitérünk a kérdezéstechnika alapjaira és az érzelmi támogatás és vigyasztalás közötti különbségekre.