Kovalcsik Ildikó és Kovalcsik Krisztina testvérségről, szülőségről és felelősségről
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány Beszélj róla! című podcastjának aktuális epizódjában Kovalcsik Ildikó (Lilu) és húga, Kovalcsik Krisztina („Lustalány”) mesélnek arról, hogyan hatott rájuk a kamaszkoruk, milyen volt testvérként felnőni, és mit visznek ezekből tovább szülőként. Lilu és Kriszti őszintén beszélnek arról, hogy gyerekkorukban nem álltak közel egymáshoz, és az igazán mély kapcsolat csak felnőttként alakult ki közöttük. Megosztják azt is, nagynéniként mit adnak egymás gyerekeinek, valamint milyen felelősséget éreznek véleményformálóként manapság.
A Kék Vonal szakmai vezetőjével, Reményiné Csekeő Borbálával közösen utánajárnak annak is, hogyan találhatnak a szülők valódi kapcsolódást gyerekeikhez, és mit jelent a belső biztonság megélése gyerekként és felnőttként.
A Beszélj róla! podcast célja, hogy tabuk nélkül, személyes történeteken keresztül hozza közelebb a kamaszokat nevelő szülőkhöz a nehézségekkel küzdő fiatalok nézőpontjait. A sorozat adásai abban segítenek, hogy a szülők és gyerekek egyaránt érezhessék: nincsenek egyedül, és mindig van hová fordulni segítségért.
Az adás a Missing Children Europe és az Európai Bizottság támogatásával valósult meg.


