A TikTok és a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány közösen lépnek fel a fiatalok biztonságáért a TikTok Community Partnership programjának keretében.
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány 1993 óta működteti Magyarországon a 24 év alatti fiatalok számára ingyenesen és név nélkül elérhető lelkisegély-vonalat, évente átlagosan 40-45.000 megkeresést fogadunk telefonon és online. Megkeresésőink között sok olyan fiatal, szülő és tanár is van, akik valamilyen online tartalommal kapcsolatban szeretnének információt vagy segítséget kérni.
Azok a TikTok felhasználók, akik a fiatalokra káros vagy veszélyes tartalommal találkoznak a platformon (például online zaklatás, gyűlöletbeszéd, gyermekpornográf tartalmak, erőszakos vagy akár öngyilkosságra buzdító videók, a kortárs szexuális bántalmazás valamely formája), már nem csak a TikTok moderátorainak jelezhetik ezt, hanem a Kék Vonalhoz is fordulhatnak, ha úgy érzik, hogy a tartalom kezelésében vagy eltávolításában segítségre van szükségük. Az alapítvány a TikTokkal együttműködésben segít a videó minél hamarabbi vizsgálatában és eltávolításában.
Olyan videó bejelentését várjuk, amelyet:
- magyar TikTok profil hozott létre és káros lehet egy 18 év alatti fiatalra,
- nem magyar TikTok profil hozott létre, de a hazai fiatalok körében terjed / trendingel és káros lehet 18 év alattiakra,
- és a TikTok platformján már bejelentésre került, de további segítségre van szükség a tartalom kezeléséhez vagy eltávolításához.
Fontos! Azokat a videókat nem tudjuk kezelni, amelyek a TikTok saját platformján még nem lettek bejelentve. Ezt legelső lépésként mindenképpen meg kell tenni, és megvárni, hogy a TikTok moderátorai reagálnak-e a bejelentésre. A TikTok moderátoroknak való bejelentéshez ezen a linken található segítség.
Ha a TikTok moderátorai valamilyen oknál fogva nem reagáltak ésszerű időkereteken belül a bejelentésre, akkor a Kék Vonal segítségével kiemelt figyelmet tudunk szentelni a károsnak vélt videónak.
A Kék Vonal elérhetőségei:
Körzetszám nélkül, országosan, a nap 24 órájában hívható ingyenes telefonszámok:
116-111: 24 év alatti fiataloknak
116-000: fiatalokért aggódó felnőtteknek
Email elérhetőség:
A www.kek-vonal.hu/igy-segitunk/emil oldalon való regisztráció szükséges az EMIL nevű anonim email platformra, ahol akár névvel vagy név nélkül is lehet bejelentést tenni.
További cikkeink a témában:
- Cikkek felnőtteknek a fiatalok online biztonságáról: www.kek-vonal.hu/tudastar/online-biztonsag/
- Cikkek fiataloknak az online biztonságról: www.kek-vonal.hu/tippek-infok-gyermekeknek/tippek-online-biztonsag/
Szakmai anyagok – e-learning játék, módszertani anyagok, óravázlatok:
- Fontos Vagy! E-learning játék a fiatalok mentális egészségének megőrzéséért
- Így kérj segítséget! – 45 perces óravázlatok a gyerekek mentális egészségéért
- Serdülők az interneten – Internetbiztonsággal kapcsolatos iskolai prevenciós program
- Letölthető anyagok – Kutatások, tanácsok és információk szülőknek és szakembereknek
A Kék Vonal mindig itt van, hogy meghallgasson és támogasson téged. Bármikor felveheted a kapcsolatot a velünk! Ha beszélgetnél vagy kérdéseid vannak a témával kapcsolatban, így érsz el minket:
- Ha 24 év alatti vagy, hívd a 116-111-es számot
- Ha 24 év feletti vagy, és aggódsz egy fiatalért, hívd a 116-000-ás számot
- Emailben: regisztrálj a weboldalunkon, és írj az EMIL nevű zárt és biztonságos, anonim levelező rendszerünkben.
- Chaten: regisztrálj a weboldalunkon, és bármely nap 13-21 óra között csetelj akár név nélkül az ügyelőinkkel.